Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różnakach

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różankach
95 7311526      bip.zsrozanki.pl

Rzeczpospolita PolskaGmina Kłodawabip

facebook1e dziennik
logo niepodleglosci 720x340 

Dzwonki

  • 1 lekcja 815 - 900
  • 2 lekcja 905 - 950
  • 3 lekcja 1000 - 1045
  • 4 lekcja 1055 - 1140
  • 5 lekcja 1150 - 1235
  • 6 lekcja 1250 - 1335
  • 7 lekcja 1345 - 1430
  • 8 lekcja 1435 - 1520

Dyrekcja

  • Dyrektor: Elżbieta Pietruszkiewicz
  • Wicedyrektor: Anna Miszczyk-Cichoń

Do wakacji pozostało

JavaScript zgłasza błąd krytyczny lub nie pracuje.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

spichlerzUczniowie klasy VII, VIII i III wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Lubuskie w Gorzowie Wlkp. Tematem przewodnim zajęć były „Historyczne gry planszowe”. Uczniowie pod kierunkiem pracownika muzeum ustalili co wyróżnia gry planszowe spośród innych gier oraz wskazali ich funkcje. Uświadomili sobie, że to nie tylko zagospodarowanie czasu wolnego ale przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, rozwój kreatywności i zdolności planowania oraz nauka wygrywania i radzenia sobie z porażkami.

Następnie prowadząca warsztaty sklasyfikowała gry pod względem czasu i miejsca powstania oraz mechaniki, czyli zasad prowadzących do celu. Uczniowie poznali wiele ciekawostek dotyczących historii gier planszowych. Przedstawiono im zasady gry uznawanej przez historyków z a najstarszą na świecie - „Królewska gra z UR”. Powstała około pięciu tysięcy lat temu. W kolejnej części nasi wychowankowie samodzielnie wykonali plansze i pionki do średniowiecznej gry „Taptan”, która pochodzi z Filipin. Z użyciem wykonanych akcesoriów rozegrali turniej, którego zwycięzcą został Kamil Mehring, II miejsce zajęła Paulina Stasiak, a III - Katarzyna Wawryn.

Historyczne gry planszowe

men oke ore kuratorium oswiaty wom gorzow odn logo IBE IBE EWD