poznan22 września uczniowie klasy Va i Vb pojechali na wycieczkę do Poznania. Pierwszą atrakcją była wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania. Znajduje się ono na Starym Rynku, w jednej ze starych kamieniczek naprzeciwko Ratusza. Dzieci miały okazję zaznajomienia się z niektórymi wyrazami z gwary poznańskiej. Poznały legendę o św. Marcinie oraz dowiedziały się skąd wzięły się rogale świętomarcińskie. Potem starszy rogalowy mistrz wyjaśniał etapy powstawania rogali. Dzieci brały czynny udział w poszczególnych czynnościach wyrobu tego słodkiego wypieku.

Wszyscy mieli możliwość degustacji rogali. Kolejnym etapem wycieczki był rynek poznański z jego największą atrakcją – koziołkami na wieży ratuszowej, o których krąży ciekawa legenda. Odwiedziliśmy również jedną z najbardziej okazałych sakralnych budowli barokowych w kraju jaką jest fara. Najwięcej emocji wzbudziła jednak wizyta w Maltańskich Termach. Po szybkim przebraniu się byliśmy gotowi na świetną zabawę. Na samym początku poszliśmy do basenu gdzie można poczuć się jak nad morzem gdyż wytwarzana jest tam sztuczna fala. Kolejną atrakcją która sprawiła chyba najwięcej zabawy był statek na wodzie i zjeżdżalnie z pontonami. Podróż minęła nam szybko i przyjemnie. Wróciliśmy pełni wrażeń, zachwyceni nowymi odkryciami.

Wizytówki Poznania