zywa lekcja4 października w naszej szkole gościli artyści Agencji Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia. Tym razem zaprezentowali spektakl „Od powstania listopadowego do odzyskania Niepodległości”. Treść tej żywej lekcji historii obejmowała informacje dotyczące czasów, Polski pod zaborami oraz ukazywała dążenia niepodległościowe Polaków. Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazu walki na szable i bagnety, wzięcia udziału w punkcie poborowym – rekrutacji Legionistów Piłsudskiego oraz przemarszu i pokazie musztry.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się przeprowadzenie wśród uczniów rekonstrukcji plebiscytu, czyli głosowania o przynależności Warmii i Mazur do II Rzeczpospolitej. Na zakończenie chętni widzowie uczestniczyli w krótkim teście wiedzy z przedstawianych zagadnień. W nagrodę otrzymali wybite okolicznościowe monety.

 

Była to atrakcyjna forma bliższego zetknięcia się z historią znaną dotychczas z podręczników.

Zywa lekcja historii