narodowe czNarodowe Czytanie to akcja, która miała miejsce 8 września, a w naszej szkole odbyła się dzień wcześniej. Tym razem prezentowane były fragmenty „Przedwiośnia” i chociaż jest to lektura trochę zbyt poważna dla uczniów SP i gimnazjalistów, z uwagą przysłuchiwali się oni kolejnym fragmentom książki. Na początku wszyscy obejrzeli prezentację, która przybliżyła twórczość znakomitego autora lektury - Stefana Żeromskiego. Później fragment opowiadający o dzieciństwie głównego bohatera - Cezarego Baryki odczytała p. dyrektor Elżbieta Pietruszkiewicz.

Z kolei p. Dorota Czerniawska - nasz gość z biblioteki publicznej - przedstawiła komiczny tekst opowiadający o ucieczce przed perliczką. Czytali również uczniowie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne Narodowe Czytanie – już za rok ...

Narodowe Czytanie Żeromskiego