Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różnakach

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różankach
95 7311526      bip.zsrozanki.pl

Rzeczpospolita PolskaGmina Kłodawabip

facebook1e dziennik
logo niepodleglosci 720x340 

Dzwonki

  • 1 lekcja 815 - 900
  • 2 lekcja 905 - 950
  • 3 lekcja 1000 - 1045
  • 4 lekcja 1055 - 1140
  • 5 lekcja 1150 - 1235
  • 6 lekcja 1250 - 1335
  • 7 lekcja 1345 - 1430
  • 8 lekcja 1435 - 1520

Dyrekcja

  • Dyrektor: Elżbieta Pietruszkiewicz
  • Wicedyrektor: Anna Miszczyk-Cichoń

Do wakacji pozostało

JavaScript zgłasza błąd krytyczny lub nie pracuje.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

2RPPrzygotowana przez Muzeum Historii Polski gra przestrzenna dla młodzieży i dorosłych dotycząca II RP została udostępniona w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Wzięli w niej również udział nasi uczniowie z klasy VII SP, II i III gimnazjum.


Gra „ODKRYJ II RP” pozwoliła uczestnikom zabawy poznać bliżej oblicza II Rzeczypospolitej. Gracze wcielili się w rolę przedwojennych przedsiębiorców, którzy podejmowali się realizacji różnych zleceń. Aby je wykonać, należało zdobyć potrzebne materiały i narzędzia - składniki zlecenia, które wykupowali w poszczególnych regionach II RP za posiadany kapitał. Gracze poruszali się między 8 regionami II RP – Pomorzem, Górnym Śląskiem, Mazowszem, Kresami Południowo-Wschodnimi i Północno-Wschodnimi, Wielkopolską, Małopolską i Centralnym Okręgiem Przemysłowym. W każdym z nich wykonali różne działania, które prowadziły do zdobycia kapitału lub składnika zlecenia.


Uczniowie zdobywali kapitał w parach, musieli wykazać się wiedzą, spostrzegawczością oraz umiejętnością pracy w grupie. Taka „lekcja” historii spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem przez naszych uczniów.

 

Odkryj II RP – gra przestrzenna

men oke ore kuratorium oswiaty wom gorzow odn logo IBE IBE EWD