1

„Honor Polaka plami, kto pisze z błędami”

Pod takim hasłem odbył się 24 kwietnia 2018r. Gminny Konkurs Ortograficzny pt. „Ortograficzna corrida”. Corrida, czyli walka z ”bykami”, ale ortograficznymi. Konkurs to metoda, która budzi zainteresowanie i motywuje. Stwarzając pewnego rodzaju „niepokój ortograficzny” osiągnęliśmy główny cel, jakim było utrwalenie formie zabawy dydaktycznej określonej wiedzy i zapobieganie błędom. Zależało nam również na stworzeniu atmosfery prawdziwej rywalizacji i integracji środowiska gminnego. Do konkursu przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Mieli do pokonania siedem konkurencji: „Ortograficzny tor przeszkód”, „Wybierz poprawnie”, „Skojarzenia”, „Zasady”, "Kto szybciej”, „Powiedzenia” i „Wyjątki”.

W kategorii Szkoła Podstawowa:
MISTRZEM ORTOGRAFII 2018r. został uczeń klasy VI - Hubert Czaja – SP im. J. Pawła II w Różankach,
I WICEMISTRZA 2018 otrzymała uczennica klasy VII - Agata Modrzejewska- SP im. J. Pawła II w Różankach,
II WICEMISTRZEM 2018 została uczennica klasy VII - Julia Cieśla - SP im. J. Pawła II w Różankach.

W kategorii Gimnazjum:
Jednocześnie do napisania dyktanda przystąpili uczniowie Gimnazjum. Pisali tekst pt. "Wśród młodzieży”. Musieli poradzić sobie z pewnymi zawiłościami ortograficznymi.
MISTRZEM ORTOGRAFII 2018r. została Gabriela Rodak - SP im. A. Mickiewicza w Kłodawie.
I WICEMISTRZA 2018 otrzymał Sebastian Nowak z klasy III - SP im. J. Pawła II w Różankach,
II WICEMISTRZEM 2018 została uczennica klasy II Paulina Stasiak- SP im. J. Pawła II w Różankach.

Atrakcją ORTOGRAFICZNEJ CORRIDY w naszej szkole jest dyktando dla dorosłych. Już po raz siódmy dorośli walczyli o tytuł Mistrza Ortografii i puchar wójta Gminy Kłodawa. Do jego napisania przystąpili: przedstawiciele Urzędu Gminy, rodzice i grono pedagogiczne. Tekst „100 lecie Niepodległości ” został wymyślony tak, aby wyłonić znawców ortografii. Wszyscy piszący doskonale sobie z nim poradzili. Okazało się, że wśród nas jest wielu znawców poprawnej pisowni. Różnice między piszącymi były minimalne, a tytuły mistrzowskie rozstrzygnęła dogrywka. W całej imprezie chodziło
o to, by lepiej poznać język polski i dobrze się bawić.

Wyniki konkursu w kategorii Dorośli:
MISTRZ ORTOGRAFII 2018 – Katarzyna Chmiel-Dera,
I WICEMISTRZ – Agata Jackowska,
II WICEMISTRZ – Marta Wasilewska.

Gratulujemy zwycięzcom.

Serdecznie dziękujemy sponsorom imprezy:

  • Urzędowi Gminy w Kłodawie,
  • Nadleśnictwu Kłodawa,
  • Radzie Rodziców,
  • Samorządowi Uczniowskiemu i Rodzicom.

 

Dzięki Waszej pomocy mogliśmy nagrodzić naszych uczestników.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w zabawie.

 

 Ortograficzna Corrida 2018