zamekW piątkowy poranek uczniowie klasy IV za pośrednictwem łącza internetowego wzięli udział w wirtualnym spacerze po Zamku Królewskim w Warszawie. Edukator muzeum zaprosił czwartoklasistów na wizytę u króla. Podczas lekcji on-line dowiedzieli się jak przebiegała wizyta u ostatniego władcy Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Prowadzący zajęcia opowiedział, jak wyglądały oficjalne wizyty na dworze królewskim oraz o tym, kto mógł brać w nich udział. Przybliżył także takie terminy jak: ceremoniał, audiencja, marszałek dworu czy list uwierzytelniający. Dzięki nowoczesnej technologii uczniowie poczuli się jak królewscy goście – wirtualnie zwiedzali kolejne apartamenty królewskie. Mieli także okazję pochwalić się swoją wiedzą poprzez odgadywanie zaszyfrowanych symboli, którymi posługiwali się artyści.

bohJuż po raz trzeci przystąpiliśmy do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Akcja jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

codeweek 380x214Uczniowie klas I – III wzięli udział w wydarzeniu, które swym zasięgiem objęło całą Europę. Były to zajęciach programowania i kodowania różnych informacji w ramach Code Week - Europejskiego Tygodnia Kodowania. Celem akcji jest popularyzacja i promocja nauki programowania. Uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień brali udział w zajęciach wykorzystujących programowanie w nauce i zabawie. Uczyli się programowania, nabywali kompetencje związane z kodowaniem, rozwijali kreatywność, pomysłowość, logiczne myślenie i ciekawość.

ilustracja wprowadzająca

Akcja "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie" już za nami! Lubimy takie wydarzenia!
Dnia 19 października 2020 r. odbyła się w naszej szkole akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W akcji wzięło udział 176 osób. Poniedziałkowe przerwy minęły bardzo szybko! Taka forma spędzania wolnego czasu bardzo przypadła dzieciom do gustu i postanowiły częściej w taki sposób wykorzystać przerwę.

ważneW ZWIĄZKU Z OGŁOSZENIEM STREFY CZERWONEJ W CAŁEJ POLSCE, OBOWIĄZUJE DO ODWOŁANIA OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK W CZASIE PRZERW ZARÓWNO W SZKOLE, JAK I NA ZEWNĄTRZ!

Dyrektor szkoły

/-/ Elzbieta Pietruszkiewicz

Ilustracja wprowadzającaW drugim tygodniu października odbyły się demokratyczne wybory przedstawicieli do Małego Samorządu Szkolnego. Jest to dla najmłodszych uczniów naszej szkoły bardzo ważne wydarzenie, ponieważ uczniowie w ten sposób uczą się dokonywać świadomego wyboru swoich przedstawicieli. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.

zdjęcie tytułoweZ okazji Światowego Dnia Drzewa nauczyciel biologii oraz wychowawca świetlicy szkolnej zorganizowali akcję nasadzeń drzew i krzewów wokół naszej szkoły. Dziesięciu uczniów z klas I – VIII przyniosło następujące rośliny: tuje, ognik szkarłatny, irga, hebe, pęcherznica kalinolistna, ambrowiec, dąb oraz brzozy. Podczas zajęć świetlicowych Pan Henryk wraz z pomocą młodszych i starszych uczniów posadził wszystkie przyniesione rośliny w obejściu terenu szkolnego. Drzewa i krzewy produkują tlen, pochłaniają dwutlenek węgla, mają walory estetyczne, są miejscem życia zwierząt.

1 0002„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.
Już ponad 40 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Dom Kombatanta z Zielonej Góry zakażonych koronawirusem trafiło do oddziału zakaźnego naszego szpitala. Docelowo do szpitala w Gorzowie, Drezdenku oraz Torzymiu ma trafić 170 osób!!! Szpital zadba o ich zdrowie, ale wspólnie możemy zrobić dużo więcej. Na ten apel odpowiedział zespół wolontariatu naszej szkoły i w ciągu kilku dni zebraliśmy dwa kartony niezbędnych artykułów higienicznych, które przekazaliśmy do szpitala. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w pomaganie i ofiarodawcą. Po raz kolejny udowodniliśmy, że mamy serce współczujące i troskliwe. BRAWO !!!

grafika teatrZ wizytą w teatrze.
Jak co roku nauczyciele, rodzice i uczniowie wzięli udział w przedstawieniu teatralnym o charakterze profilaktycznym. Tym razem obejrzeliśmy sztukę pt. „Jeremi się ogarnia.LOL”, która ma przypomnieć młodym i starszym, że oprócz życia w wirtualnym świecie istnieje też tzw. real - świat równie fascynujący i pełen emocji. Wspólnie spędzony czas miał również charakter integracyjny i pozwolił wspólnie przeżywać emocje związane z oglądaną sztuką.

logo apAPTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ to program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia realizowane w naszej placówce.
Gdy coś nam dolega sięgamy do apteczki pierwszej pomocy medycznej. A jak możemy pomóc sobie lub komuś, kto czuje się zraniony, czy przeżywa trudne momenty?

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie www.pozytywnaedukacja.pl 

Plakat

Broszura informacyjna

Podkategorie