mamy niepWzorem ubiegłego roku włączyliśmy się do optymistycznego świętowania Niepodległości oraz dzielenia się radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie okolicznościowej kartki pocztowej w ramach akcji „Mamy Niepodległą!” zorganizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Tegoroczną nowością była możliwość wysłania pocztówki w wersji elektronicznej. Tematem edycji 2019 były prawa obywatelskie i reformy socjalne z przełomu lat 1918 i 1919.

dzień zdrowego sniadania8 listopada po raz kolejny obchodziliśmy w Polsce i w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania. Należy on do jednej z kampanii dotyczących dobrych nawyków żywieniowych. Dlatego też już wcześniej na tablicy Małego Samorządu Uczniowskiego zawisły informacje o tym, co należy jeść, aby być zdrowym i pełnym sił. W Dniu Zdrowego Śniadania przedstawiciele Małego Samorządu zapoznali uczniów klas I-III z zasadami zdrowego odżywiania się, sprawdzili wiadomości o jedzeniu w quizie i zagadkach z nagrodami.

kartka dla WUczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję propagowaną przez Gazetę Lubuską - Kartka urodzinowa dla Wiktorii Klińskiej. Jej celem jest wysłanie jak największej ilości kartek z życzeniami urodzinowymi do chorej na wrodzoną łamliwość kości Wiktorii, która 24 listopada kończy 14 lat. Pomimo swojej choroby jest dzielną i pogodną nastolatką. Wierzymy, że własnoręcznie i od serca wykonane przez nas kartki sprawią Wiktorii wiele radości, a nasze życzenia zdrowia i spełnienia marzeń w pełni się zrealizują.
Kartki można wysyłać również indywidualnie na adres gorzowskiej redakcji Naszego Miasta lub Gazety Lubuskiej, ul. Sikorskiego 111, 66-400 Gorzów Wlkp.

niepodległaW czwartkowy poranek uroczystą inscenizacją pt. „Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy!” uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego. Następnie uczniowie z klasy VIb zabrali widownię w podróż wehikułem czasu do przełomowych momentów walki o wymarzoną wolność. Występom młodych artystów towarzyszył szkolny zespół wokalny, który zaśpiewanymi piosenkami przybliżali atmosferę zmagań o Niepodległą. Radość z odzyskania bytu państwowego zobrazowała klasa IIb w tańcu ze wstęgami do piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Przedstawienie zakończyliśmy tradycyjnym już odśpiewaniem „Niepodległej niepokornej” przez wszystkich uczniów.

czytelnik

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
Wisława Szymborska

Dnia 7 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dzieci Wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki, jak je szanować i czego nie wolno robić, czytając książkę. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

bibliotekaPo raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. Do obchodów przyłączyła się również nasza szkolna biblioteka podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Z tej okazji biblioteka ogłosiła konkurs na najaktywniejszego czytelnika poszczególnych klas.

pasowanie na uczniaUczniowie klas pierwszych przygotowywali się do uroczystości pasowania na ucznia od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. W tym dniu od samego rana panowała świąteczna atmosfera w naszej szkole. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja w świetlicy, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Uczennica klasy VIb Zuzanna Grzeszykowska powitała gorąco zaproszonych gości, rodziców, krewnych, nauczycieli uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której "oddała głos". Dzieci deklamowały wiersze , śpiewały i i tańczyły.

zonkileGreat Daffodil Appeal to program stworzony przez organizację charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii w 1988 roku. Jego celem jest zbieranie funduszy na utrzymanie hospicjów w Wielkiej Brytanii oraz edukacja. W 1998 roku w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia organizacja postanowiła podjąć współpracę z jednym z polskich hospicjów. Beneficjentem programu zostało Towarzystwo Przyjaciół Chorych “Hospicjum” w Krakowie prowadzące Hospicjum św. Łazarza. Tak powstała polska wersja Great Daffodil Appeal, czyli akcja Pola Nadziei.

cmentarz31 października uczniowie klasy IIb i III wybrali się na mały cmentarz przy kościele w Różankach. Głównym celem podjętego działania było przypomnienie jaką rolę odgrywa w tradycji chrześcijańskiej Święto Zmarłych.

dyniaW październiku obchodzimy Dzień Dyni, który i nasi uczniowie postanowili zauważyć biorąc udział w szkolnym konkursie "Jesienna dynia". W ramach konkursu uczniowie mieli za zadanie przygotowanie rzeźby z dyni. Komisja konkursowa brała pod uwagę oryginalność, związek z tematem, estetykę wykonanej pracy oraz kreatywność. W konkursie wzięło udział aż 24 uczniów ze wszystkich klas. Komisja przyznała 20 dyplomów za udział w konkursie oraz 4 miejsca główne.
Miejsce III zajęli: Piotr Kulik klasa IIb oraz Paweł Kulik z klasy I.
Miejsce II zajął Adrian Szafoni z klasy Vb.
Miejsce I zajął Krzysztof Zalewski z klasy I.

Podkategorie