pokazy naukoweWychodząc naprzeciw zainteresowaniom dzieci oraz ich ciekawości świata wprowadziliśmy w naszej szkole innowacyjny program Sekrety nauki- eksperymenty. Głównym założeniem programu jest rozbudzanie ciekawości u dzieci otaczającym ich światem poprzez zastosowanie eksperymentów oraz doświadczeń. Program ma sprzyjać rozwijaniu kreatywności u uczniów oraz samodzielnego myślenia, a także podejmowania działań mających na celu pogłębianie wiedzy.

Plakat Konkurs Bieg MG 6Związek Celowy Gmin MG-6 serdecznie zaprasza reprezentacje wszystkich szkół podstawowych do udziału w Międzygminnym biegu połączonym z konkursem ekologicznym, który odbędzie się 19 września 2019 r. w Parku Górczyńskim.

Regulamin biegu

Załączniki do regulaminu

przerwany marszWrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Nie zawsze jednak tak było. 80 lat temu - 1 września 1939r. polskie dzieci nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka, usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb. To wtedy życie Dzieci Wojny zostało trwale napiętnowane nieopuszczającym strachem, zatrzymanymi w pamięci obrazami okrutnej śmierci najbliższych. O świcie wojska niemieckie zaatakowały obszar państwa polskiego na lądzie, morzu i w powietrzu. Rozpoczęła się wojna obronna Polski i zarazem II wojna światowa, która trwała 6 lat i pochłonęła ponad 50 milionów istnień ludzkich.

Obraz1W dniu 2 września o godz. 10.00 odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Uczniów, pracowników szkoły oraz licznie przybyłych rodziców i dziadków serdecznie powitała Pani Dyrektor Elżbieta Pietruszkiewicz. Uczniom i nauczycielom życzyła owocnej pracy oraz wielu sukcesów. Szczególnie gorąco powitała uczniów klasy I, którzy rozpoczynają swoja przygodę ze szkołą. Na naszą uroczystość przybyła również Pani Anna Mołodciak – wójt Gminy Kłodawa, która przywitała społeczność szkolną po wakacyjnej przerwie. Obdarowała również pierwszoklasistów drobnym upominkiem na dobry początek spotkania ze szkolną przygodą.
Po przekazaniu informacji na temat organizacji pracy w nowym roku szkolnym uczniowie udali się na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

002Uczniowie naszej szkoły 30 i 31 maja uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. 39 uczniów po dotarciu do miasta udało się na oglądanie Panoramy Racławickiej. Po obejrzeniu obrazu, poznaniu wiadomości o twórcach dzieła i prezentowanej historycznej walce, czekało nas podziwianie Wrocławia z najwyższego w Polsce tarasu widokowego Sky Tower. Znajduje się on na wysokości 49 piętra. Po czym udaliśmy się do Ogrodu Zoologicznego, gdzie podziwialiśmy faunę kuli ziemskiej. Następnie czekała nas obiadokolacja i długie nocne rozmowy.

1030 maja młodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli wesołej lekcji historii „Ku niepodległej” w wykonaniu Grupy Artystycznej REKONSTRUKTO. Prowadzący przedstawili 123 lata walki o wolność narodu polskiego przywołując sylwetki wybitnych rodaków, m.in. Tadeusza Kościuszkę i Józefa Piłsudskiego. Stroje z epoki jak i kolekcja replik broni używanej przez powstańców i w I wojnie światowej wzbudziły duże zainteresowanie publiczności. Chętni uczniowie z zainteresowaniem przymierzali dawne mundury oraz podejmowali próbę walki na szable i pałasze.

katyn3 kwietnia minęło 79 lat od rozpoczęcia przez NKWD likwidacji obozów dla polskich oficerów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. W ciągu sześciu tygodni rozstrzelano 14 587 jeńców. Zamordowano również ok. 7 300 Polaków przetrzymywanych w więzieniach na obszarze przedwojennych wschodnich województw Rzeczypospolitej. Przez lata prawda o Zbrodni Katyńskiej była fałszowana przez aparat państwa komunistycznego w Polsce, a szczególną w tym rolę odgrywała cenzura. Wiadomości o tym, co wydarzyło się w 1940 r., były więc przekazywane w relacjach rodzinnych, w nieformalnych grupach czy wydawnictwach – zarówno emigracyjnych, jak i podziemnych z lat 1976-1989. Dopiero po 1989 r. prawda ujrzała oficjalnie światło dzienne.

1W dniach 16-17 maja uczniowie klas IV- VIII udali się wraz z opiekunami na dwudniową wycieczkę do Łodzi. Swoją przygodę rozpoczęli od spaceru z przewodnikiem najdłuższym deptakiem w Polsce, czyli ulicą Piotrkowską. Zapoznali się z pomnikami takimi jak: Ławeczka Tuwima, Miś Uszatek, Fortepian Rubinsteina , Pomnik Lampiarza i Pomnik Fabrykantów Łódzkich. Na tej ulicy znajduje się również Aleja Gwiazd. Swoje gwiazdy mają tam znakomitości ze świata filmu i teatru. Potem oglądali Muzeum Miasta Łodzi w pałacu Izraela Poznańskiego – łódzki Luwr, największą rezydencję fabrykancką w Polsce, a także kamienice i pałace łódzkich fabrykantów. Dzień zakończył się zwiedzaniem loftów na Księżym Młynie – XIX-wieczne „miasto w mieście”, to dawne osiedle robotnicze, Manufaktura i Pałac Herbsta, później udział w warsztatach nawiązujących do tradycji włókienniczych miasta. Uczniowie pod kierunkiem instruktorek wykonali „Skarpeciaki, które zabrali ze sobą do domu.

1 00114 maja bieżącego roku w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem Przerwa na czytanie, polegająca na biciu rekordu w liczbie osób czytających podczas przerwy. To ogólnopolskie wydarzenie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Celem akcji było zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Podkategorie