1 0019 maja bieżącego roku w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem Przerwa na czytanie, polegająca na biciu rekordu w liczbie osób czytających podczas przerwy. To ogólnopolskie wydarzenie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Celem akcji było zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

opatrunekZakończyła się trwająca od grudnia akcja „Opatrunek dla Afryki”. Uczniowie zbierali dziane opaski, bandaże, plastry i siatki opatrunkowe, a także rękawiczki lateksowe. Te niezbędne w każdym szpitalu rzeczy zostały wysłane do różnych placówek medycznych w ubogich krajach Afryki. Nasi uczniowie wykazali bardzo duże zaangażowanie, które zaowocowało uzbieraniem wielu sterylnych i w oryginalnych, fabrycznych opakowaniach materiałów opatrunkowych. Materiały zostały zapakowane w pokaźny karton, a następnie wysłane do Pieniężna, skąd trafią do Afryki. Dziękujemy uczniom i rodzicom za włączenie się w akcję.

t_150_100_16777215_00_images_com_gallery_wd_uploads_2019_05_08_swieta_0.JPGMaj stwarza wiele okazji do świętowania. Dlatego też uczniowie klasy VIII wspomagani przez szkolny zespół wokalny przygotowali inscenizację, która przypomniała społeczności szkolnej co i dlaczego świętujemy. Wędrówkę po majowych wydarzeniach rozpoczęli od Święta Pracy, wyjaśniając skąd wywodzi się to święto i w jaki sposób było obchodzone w przeszłości. Nie zabrakło również informacji o Święcie Flagi RP. Kulminacyjnym momentem była wizualizacja obrad sejmowych, które doprowadziły do uchwalenia tak ważnego dokumentu w naszej historii - Konstytucji 3 maja. Występ młodych artystów zakończyło przywołanie Dnia Zwycięstwa.

logo akcja zonkile 2017W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji edukacyjno – społecznej „Żonkile”, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. W tym roku przypada 76. rocznica tego wydarzenia. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Żydów Polskich Polin. W ramach naszych działań na lekcjach historii została przybliżona uczniom tematyka powstania w getcie warszawskim z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez patrona akcji. Ponad to chętni uczniowie wykonali papierowe żonkile – symbol pamięci tego wydarzenia, które rozdano uczniom i pracownikom szkoły.

WIOSNAWiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Dnia 21 marca Mały Samorząd Uczniowski wraz z uczniami klas I-III zgodnie z tradycją pożegnał zimę i powitał upragnioną wiosnę. Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się dwa dni wcześniej. We wtorek uczniowie klasy III malowali Marzannę.

legoUczniowie klas I-III w dniu 20 marca 2019 roku wybrali się do kina na film „Cargo , psiak królowej” oraz obejrzeli wystawę klocków Lego w „Galerii Manhattan”. Film wzbudził w uczniach wiele emocji, jak sami mówili „chciało się śmiać i płakać”. Głównym bohaterem był pies angielskiej pary królewskiej. Rex przeżywał mnóstwo wesołych i smutnych przygód. Oczywiście wszystko zakończyło się szczęśliwie.

targi13 marca uczniowie klasy VIII i III gimnazjum wzięli udział w III edycji GORZOWSKICH TARGÓW EDUKACYJNYCH - SZKOŁY I PRACODAWCY. W tym roku Targi objęła Patronatem Honorowym Pani Elżbieta Anna Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Pani Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty. Głównym celem powyższego przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa zawodowego w powiązaniu z potrzebami lokalnego rynku pracy, prowadzenie kampanii informacyjnej na temat działalności lokalnych przedsiębiorców, a przede wszystkim wsparcie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Teren targów został podzielony na strefy, w zależności od specyfiki branży i wymaganych predyspozycji od potencjalnego pracownika. Obok stoisk szkół znajdowały się stoiska pracodawców, przedstawicieli biznesu i organizacji pracodawców oraz gorzowskich uczelni. Zwiedzający mieli możliwość aktywnego zwiedzania, ponieważ prezentacje zarówno szkół, jak i firm były interaktywne.

dzien kobiet 8 marca 850x510Dzień Kobiet ustanowiono w 1910 roku w celu krzewienia równouprawnienia kobiet. Obecnie jest to okazja do okazania szacunku płci pięknej. W naszej szkole chłopcy z Małego Samorządu Uczniowskiego również przyłączyli się do obchodów tego miłego święta. Złożyli najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli okazjonalne kartki paniom i dziewczynkom z klas I-III.

 

Galeria

usa28 lutego 2019r. klasa VIII i III gimnazjum uczestniczyły w wykładzie poświęconym stuleciu relacji dyplomatycznych Polski ze Stanami Zjednoczonymi. Było to już kolejne spotkanie w ramach programu „Ameryka w twojej bibliotece”. Wykład odbył się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, a poprowadził go dr hab. Krzysztof Wasilewski.

gops 271x150„Każdy może pomagać” to hasło spotkania, które odbyło się 25 lutego. Gościliśmy w szkole przedstawicieli Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłodawie. Panie opowiedziały uczniom o działalności GOPS-u oraz przybliżyły im ideę wolontariatu. Sporo uwagi poświęciły przemocy, jej skutkom i zapobieganiu. Każdy uczeń mógł dowiedzieć się, gdzie w sytuacjach kryzysowych może szukać pomocy. Nie zabrakło również preorientacji zawodowej. Uczestnicy spotkania poznali specyfikę takich zawodów jak pracownik socjalny i asystent rodziny. Warto nadmienić, że nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Dzięki temu uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wielu pomocowych akcjach.

Podkategorie