wstępZebraliśmy się w czwartkowy poranek, aby podsumować wydarzenia i osiągnięcia, których byliśmy uczestnikami w I okresie roku szkolnego 2019/2020. Wyróżnieni zostali uczniowie, którzy byli wyjątkowo pilni, pracowici i osiągnęli najwyższe średnie ocen. Tym samym zdobyli stypendium naukowe Wójta Gminy Kłodawa. W gronie liderów nauki znalazły się następujące osoby z klas:

Dzień Kubusia Puchatka18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Uczniowie klasy IIa spędzili czas na wspólnej nauce z Kubusiem Puchatkiem. Zadaniem uczniów było odnalezienie ukrytych rysunków przedstawiających postacie z bajki i rozwiązanie znajdujących się na nich matematycznych zadań z treścią. Prawidłowe rozwiązanie zadania umożliwiało odnalezienie puzzli z bohaterami bajki. Dzieci samodzielnie układały puzzle, po czym zapoznały się z krótkim fragmentem tekstu z książki Kubuś Puchatek i rozwiązały zadania polonistyczne. Na zakończenie lekcji z Kubusiem Puchatkiem dzieci wzięły udział w zabawie doskonalącej dodawanie i mogły pokolorować wyliczony przez siebie obrazek oraz obejrzeć krótki fragment Kubusia Puchatka.

og217 stycznia w ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami firmy AUDIT – doradztwo personalne. Panie, Emilia i Klaudia dostarczyły naszym wychowankom informacji na temat rynku edukacji i pracy oraz zawodów przyszłości. Wszyscy uzupełnili kwestionariusz uzdolnień i predyspozycji zawodowych i pod kierunkiem prowadzących zinterpretowali jego wyniki.

Topniejące lodowceUczniowie klasy IIa po raz kolejny uczestniczyli w projekcie ekologicznym Uniwersytetu Dzieci. Dzięki udziałowi w zajęciach miały okazję dowiedzieć się, co jest przyjazne środowisku, czym jest efekt cieplarniany, jak zmienia się klimat, dlaczego lodowce topnieją, w jaki sposób one topnieją i jaki mają związek z naszymi domami, a także, w jaki sposób zaprojektować dom przyjazny środowisku.

koled

ŻYCZĘ, ABYŚCIE WSZYSCY (…) ŚPIEWALI KOLĘDY, ROZMYŚLALI NAD TYM, CO ONE MÓWIĄ”
– Jan Paweł II

Nasza szkoła po raz czwarty zorganizowała Lubuski Konkurs Kolęd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, który został objęty honorowym patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty – pani Ewy Rawy. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 21 uczniów z następujących szkół i placówek:
- Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Pawła II w Lubsku,
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubczynie,
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jerzmanowej,
- Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Gorzowie Wielkopolskim,
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ciecierzycach,
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubiszynie,
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bobrowicach,
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Różankach.

Naszą szkołę reprezentowały:
- Hanna Stasiak, Alicja Jaworska (kl. III),
- Ewa Słobodzian, Maria Wilczyńska (kl. V),
- Oliwia Wiruć (kl. VII).

eksperymentyW kolejnej odsłownie zajęć z cyklu innowacji pedagogicznej Sekrety nauki - eksperymenty w otaczającym nas świecie uczniowie klasy IIa podjęli się zadania mającego na celu sprawdzenie, które składniki rozpuszczają się w wodzie, a które nie. Wykorzystując olejek do kąpieli i mąkę ziemniaczaną stworzyli własną piankolinę. Na ostatnich zajęciach wykonali doświadczenia z wykorzystaniem wody podczas, których sprawdzali czy zmieni się pojemność wody w szklance, po roztopieniu się wrzuconego do niej lodu i czy można wyciągnąć kostkę lodu z wody za pomocą nitki?

jp2

Szanowni uczniowie, rodzice,

absolwenci i przyjaciele naszej szkoły,

 Dnia 19 maja 2020 r. będziemy gospodarzem
VIII Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

W związku z tym ogłaszamy konkurs na stworzenie projektu graficznego logo tego wydarzenia.
Szczegółowe informacje w regulaminie.

Regulamin konkursu

Zgłoszenie do udziału w konkursie

muzealnikTym razem w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie (oddział Spichlerz) uczestniczyli uczniowie klasy Va. Warsztaty pt. „Być jak muzealnik” angażowały naszych wychowanków od pierwszej chwili. Zostali zapoznani z historią budynków tworzących obecne muzeum oraz funkcjami i rodzajami tych placówek. Prowadząca zajęcia przybliżyła osoby pracujące na co dzień przy tworzeniu ekspozycji.

indeksWychodząc naprzeciw Fundacji Aniołów Miłosierdzia społeczność szkoły w październiku włączyła się w zbiórkę pieniędzy na utworzenie hospicjum dla dzieci w Wilnie. W ramach podziękowań za nasze przedsięwzięcie Fundacja umieściła na swojej stronie film o tym, jak szkoła w Różankach stała się Ambasadorem Dobroci.
Zapraszamy do obejrzenia filmu:
https://www.facebook.com/aniolymilosierdzia/videos/460530911320350/

1 002Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, które odbyły się 30 listopada w Zespole Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie.

Reprezentowały nas trzy drużyny:

Podkategorie