Ilustracja wprowadzająca bombka (Copy)Klasa 3b w czasie nauki zdalnej przystąpiła do projektu edukacyjnego „Magia Świąt Bożego Narodzenia”. Głównym celem projektu było zapoznanie dzieci z tradycjami i zwyczajami świątecznymi, ukazanie piękna Świąt Bożego Narodzenia oraz wzmacnianie więzi rodzinnych. Uczniowie w czasie lekcji online zapoznawali się z tradycjami świątecznymi panującymi nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach. Rozwiązywali na różnych platformach krzyżówki, testy i zagadki świąteczne.

świaetkklicaŚwietlicowe różności życzą wszystkim uczniom oraz ich rodzicom zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku samych wspaniałości. Ponieważ nie możemy złożyć życzeń osobiście czynimy to za pośrednictwem świątecznej kartki, która znajduje się pod linkiem: https://view.genial.ly/5fe0574300fb560d03515f6e/social-action-swietlicowe-roznosci-zyczenia-swiateczne

Razem na świętaDla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niewoli przynoszą”
- Adam Asnyk-
W przedświąteczny weekend zakończyła się akcja zorganizowana przez nasze koło wolontariatu - „Razem na Święta”. Jej wyniki okazały się imponujące. Do kartonu, który był wystawiony w szkolnym przedsionku, trafiło mnóstwo produktów spożywczych o przedłużonej trwałości. Były tam również środki higieniczne, a także piękne ozdoby świąteczne. Z zebranych rzeczy wykonano 8 imponujących paczek świątecznych dla osób najbardziej potrzebujących pomocy z terenu naszego obwodu szkolnego - według wskazań Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłodawie. W piątek i w sobotę paczki trafiły do adresatów. Przekazaniu darów towarzyszyło wzruszenie, radość i wdzięczność... Miłe słowa, a także życzenia świąteczne przekazała nam też p. kierownik GOPS-u Justyna Piotrzkiewicz. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji - Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom. A z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam, Kochani, zdrowia, spokoju i dużo radości!
Opiekunowie szkolnego koła wolontariatu: Renata Nowak, Grażyna Kaźmierczak, Sebastian Stempniewicz

 

Razem na Święta

zdjecie tytułowe świąteczny quizŚwięta są już coraz bliżej, dlatego świetlicowe różności zapraszają Was do wspólnej świątecznej zabawy. Zajrzyjcie do linku i rozwiążcie świąteczny quiz, po rozwiązaniu którego znajdziecie kilka propozycji na spędzenie miło czasu w oczekiwaniu na nadejście świąt.
Link: https://view.genial.ly/5fd66a89f6c80e0d1ede53ee/learning-experience-challenges-swietlicowe-roznosci-swiateczny-quiz

Ilustracja wprowadzająca Dobrze Jemy ze Szkołą na WidelcuW tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacji żywieniowo-kulinarnej „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Program jest skierowany do uczniów klas I-III. Koncentruje się przede wszystkim na edukacji w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia. Łączy ze sobą zarówno przekazywanie wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Swoje pierwsze zajęcia dzieci miały już w szkole i kontynuowały je podczas nauki zdalnej. Zdobywały wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, poznawały piramidę żywieniową i rozwiązywały zadania dotyczące przerabianego materiału (również online). Nieodłączną częścią zajęć były zajęcia praktyczne.

maxresdefaultJak co roku uczniowie klas 1-3 włączyli się w akcję Śniadanie daje moc w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzieci doskonale wiedzą, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i najlepszym startem w nowy dzień. Mają wtedy energię do nauki, lepiej koncentrują się na zadaniach i mają siłę do zabawy.

miedzynarodowy dzien praw dziecka20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka ma przypominać wszystkim dorosłym, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Zachęcam wszystkich uczniów do zapoznania się z prezentacją dotyczącą waszych praw dostępną pod linkiem:
https://view.genial.ly/5fb6941f45d0f66d1a03e091/horizontal-infographic-review-swietlicowe-roznosci-prawa-dziecka

mamy niepodległąKolejny raz przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji społecznej skierowanej do wszystkich, bez względu na wiek, czy poglądy i zainteresowania. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie wysyłali pozdrowienia do swoich najbliższych wykorzystując kartki pocztowe otrzymane z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

"Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem".
Kornel Makuszyński
pasowanie na czytelnika

Dnia 26 października 2020 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w ich pamięci. Wszystko zaczęło się od pogadanki, z której pierwszoklasiści dowiedzieli się dlaczego warto czytać książki, jak je szanować i czego nie wolno robić, czytając książkę. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Podkategorie