Ziemia niebieska planetaW ramach edukacji globalnej uczniowie klasy IIa wzięli udział w Projekcie „Woda nas uwodzi”, który składa się z cyklu kilku zajęć, a którego głównym celem jest podkreślenie oraz uświadomienie ogromnego znaczenia wody słodkiej w życiu ludzi, zwierząt i roślin. Projekt ma również na celu zachęcanie do odpowiedzialnego gospodarowania zasobami wody, a co za tym idzie korzystanie z niej w sposób oszczędny. Podczas pierwszych zajęć uczniowie zajęli się tematem „Ziemia- niebieska planeta”, którego głównym założeniem jest zwrócenie uwagi uczniów i uczennic na problem niedostatku wody pitnej na świecie i na konieczność jej oszczędzania. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, dlaczego ziemia jest nazywana niebieską planetą, jak duże są zasoby wody słodkiej na świecie, a także wspólnie stworzyli „Księgę zasad oszczędzania wody”.

Dzień dinozaura26 lutego obchodzony jest Dzień dinozaura, z okazji, którego w naszej szkole został zorganizowany konkurs przestrzenny pt. „Dinozaur”. Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, pomysłowością oraz dużymi umiejętnościami tworząc wyjątkowe prace. Mając na uwadze oryginalność wszystkich prac oraz ich niepowtarzalność komisja konkursowa odstąpiła od wyłonienia zwycięzców i przyznania wyróżnień, a co za tym idzie postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów, a rodzicom dziękujemy za wsparcie i wspólnie spędzony czas z dziećmi. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!!!

1917„1917” Sama Mendesa to historia, którą mieli okazję obejrzeć uczniowie klasy VII i VIII w kinie Cinema 3D. Akcja filmu rozgrywa się na przestrzeni doby na froncie I wojny światowej. Główni bohaterowie – angielscy żołnierze Tom i Will zostają wysłani na misję, od powodzenia której zależy los 1600 żołnierzy. Porażające żniwo wojny, męstwo, wola przetrwania i nieludzka determinacja w dążeniu do celu w połączeniu z muzyką Thomasa Newmana pozwoliły naszym uczniom wyobrazić sobie koszmar wojny. Po projekcji filmu przedstawiona została widzom prezentacja multimedialna pt. „Porozmawiajmy o wojnie” , za pośrednictwem której eksperci – Marcin Pigulak i Mikołaj Klorek – przybliżyli realia wojenne.

wyslij pączkaTradycyjnie, w tłusty czwartek, uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję społeczną „Wyślij pączka do Afryki”. Jej pomysłodawcą i realizatorem jest Fundacja Kapucyni i Misje z Krakowa. Misjonarze Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów od 30 lat pracują w Afryce, w Republice Środkowoafrykańskiej oraz w Republice Czadu. W tym czasie mi.in. w wielu wioskach zbudowali szkoły oraz wykopali studnie. Na co dzień dokarmiają setki dzieci. Często są oni jedyną pomocą dla nich, bo rodzice odeszli bądź zginęli w trwającej rebelii.

87 367479Po raz pierwszy w tym roku szkolnym przystąpiliśmy do ogólnopolskiego konkursu „Wokół symboli narodowych” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Nasze województwo oraz zachodniopomorskie były kierowane przez Oddziałowe Biuro IPN w Szczecinie. W konkursie adresowanym do uczniów klas II i III z obu województw wzięło udział 1720 osób ze 100 szkół. W listopadzie poszczególne szkoły otrzymały zestaw testów obejmujący zagadnienia z historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem symboli narodowych. Nasza szkoła była reprezentowana w zmaganiach konkursowych przez uczniów klasy III: Julię Głodek, Alicję Jaworską, Szymona Markiewicza, Hannę Stasiak i Gabriela Zmórzyńskiego.

ilustracja wprowadzająca bal karnawałowyW czwartek, 20-go lutego odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy dla klas I-III. Uczniowie wraz z wychowawcami chętnie bawili się w udekorowanej balonami i serpentynami sali świetlicowej. Atmosfera zabawy była fantastyczna, było bajkowo i kolorowo. Zabawę poprowadziła świetna animatorka „Marta Wodzirejka”, która nie tylko puszczała fajną muzykę taneczną i prowadziła zabawy, ale także zapewniła oprawę kolorowych świateł.
Na parkiecie królowali super bohaterowie, księżniczki, czarodzieje i zwierzątka. Wśród bawiących się uczniów można było dostrzec Lloyda z Ninjago czy Policjanta. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami. Były kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Każda klasa prezentowała również swój „taniec wygibaniec”, który był nagrodzony gromkimi brawami.

Dzień Kota ilustracja wprowadzającaCo roku, 17 lutego, obchodzimy święto, mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Międzynarodowy Dzień Kota po raz pierwszy został ustalony we Włoszech w 1990 roku. W Polsce obchodzimy go od 2006 roku. W tym dniu nasze dzieci przywitał pluszowy kot. Następnie na zajęciach opowiadaliśmy o kocich bohaterach filmowych i literackich, oglądaliśmy znane nam koty, przeglądaliśmy książki o kotach, czytaliśmy fragmenty książki o przygodach pręgowanego dachowca Cukierka.

walentynki214 lutego w naszej klasie obchodziliśmy walentynki. Z tej okazji odwiedziła nas poczta walentynkowa, która zasypała nas licznymi kartkami od cichych wielbicieli. Wspólnie stworzyliśmy drzewo dobrych słów, wzięliśmy udział w serduszkowej zabawie matematycznej oraz wspólnym kodowaniu. Wiedząc, że słowa mają ogromną moc stworzyliśmy serduszka przyjaźni, na których zapisaliśmy miłe rzeczy o koleżankach i kolegach. Walentynkowy dzień zakończyliśmy wspólnymi zdjęciami w fotobudce.

babciaZ okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy IIa w ramach zajęć informatycznych samodzielnie wykonali portrety dziadków w programie Paint, które później zostały oprawione w kolorowe ramki. Dzieci przygotowały również drobny upominek, którym była śnieżna kula.

jp2

Szanowni uczniowie, rodzice,

absolwenci i przyjaciele naszej szkoły,

 Dnia 19 maja 2020 r. będziemy gospodarzem
VIII Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

W związku z tym ogłaszamy konkurs na stworzenie projektu graficznego logo tego wydarzenia.
Szczegółowe informacje w regulaminie.

Regulamin konkursu

Zgłoszenie do udziału w konkursie

Podkategorie