targi13 marca uczniowie klasy VIII i III gimnazjum wzięli udział w III edycji GORZOWSKICH TARGÓW EDUKACYJNYCH - SZKOŁY I PRACODAWCY. W tym roku Targi objęła Patronatem Honorowym Pani Elżbieta Anna Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Pani Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty. Głównym celem powyższego przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa zawodowego w powiązaniu z potrzebami lokalnego rynku pracy, prowadzenie kampanii informacyjnej na temat działalności lokalnych przedsiębiorców, a przede wszystkim wsparcie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Teren targów został podzielony na strefy, w zależności od specyfiki branży i wymaganych predyspozycji od potencjalnego pracownika. Obok stoisk szkół znajdowały się stoiska pracodawców, przedstawicieli biznesu i organizacji pracodawców oraz gorzowskich uczelni. Zwiedzający mieli możliwość aktywnego zwiedzania, ponieważ prezentacje zarówno szkół, jak i firm były interaktywne.

gops 271x150„Każdy może pomagać” to hasło spotkania, które odbyło się 25 lutego. Gościliśmy w szkole przedstawicieli Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłodawie. Panie opowiedziały uczniom o działalności GOPS-u oraz przybliżyły im ideę wolontariatu. Sporo uwagi poświęciły przemocy, jej skutkom i zapobieganiu. Każdy uczeń mógł dowiedzieć się, gdzie w sytuacjach kryzysowych może szukać pomocy. Nie zabrakło również preorientacji zawodowej. Uczestnicy spotkania poznali specyfikę takich zawodów jak pracownik socjalny i asystent rodziny. Warto nadmienić, że nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Dzięki temu uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wielu pomocowych akcjach.

niedzwiedzUczniowie klas I-III interesują się przyrodą. Dnia 22 lutego Mały Samorząd zorganizował zajęcia warsztatowe na temat niedźwiedzia polarnego dla klasy trzeciej. Ekolodzy alarmują, iż w wyniku efektu cieplarnianego za 100 lat zwierzęta te będziemy mogli oglądać tylko w ZOO. Uczniowie stworzyli plakat, który przedstawiał ciekawostki na temat tego przepięknego zwierzęcia. W dniu 27 lutego przypada Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Uczniowie klas pierwszych z tej okazji przygotowali wyklejanki niedźwiedzia polarnego. Porównywali również swoje stopy do modelu stóp „dużego misia”. Klasa druga miała za zadanie wykreślić w diagramie wyrazy związane z efektem cieplarnianym. Uczniowie klas I-III bardzo chętnie zaangażowali się w upamiętnienie tego wyjątkowego dnia.

 

Galeria

1 001Zwyczaje walentynkowe zakorzeniły się już na dobre w naszej szkole. W dniu 14 lutego Mały Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie klas I-III wykonali kartki z życzeniami. Otrzymali również symbol Walentynek serce oraz walentynkowe słodkości. Był to dzień pełen emocji i radości.

 

Galeria

1 025Od 1 września uczniowie klas pierwszych uczą się grać w szachy w ramach programu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Dzięki tym zajęciom rozwijają logiczne myślenie , ćwiczą pamięć wzrokową , a przede wszystkim dobrze się bawią. Bardzo chętnie dobierają się w pary , aby grać fair play i pokazać swoje umiejętności. Życzymy naszym pierwszoklasistom zapału do poznawania tajników tej szlachetnej gry.

 

Galeria

niepodległa30 stycznia 2019 w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zakończył się trwający od września 2018 roku projekt „Zagraj w historię”, skierowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli historii oraz nauczycieli języka polskiego z województwa lubuskiego. Łącznie do rozgrywek szkolnych zgłosiło się 159 uczniów z 7 szkół. W wyznaczonym czasie placówki rozegrały szkolne turnieje, a koordynatorzy szkolni po podliczeniu punktów wytypowali jednego zwycięzcę.

stypendiaW piątkowy poranek – ostatni dzień zajęć lekcyjnych przed feriami - wszyscy uczniowie zgromadzili się na apelu podsumowującym wyniki nauki i działalności pozalekcyjnej w I okresie roku szkolnego 2018/2019. Gościem specjalnym była pani Anna Mołodciak – Wójt Gminy Kłodawa, która wręczyła stypendia za wyniki w nauce najzdolniejszym uczniom. Największe brawa otrzymała uczennica klasy IV A – Ewa Słobodzian, która wypracowała najwyższą średnią w szkole – 5,91. Pani Wójt skierowała do zebranych następujące słowa: „Jestem dumna, że do naszych szkół uczęszcza tak zdolna i twórcza młodzież. Gratuluję Wam tak wysokich wyników w nauce. Na sukces dzisiejszych laureatów składa się praca wielu osób, dlatego słowa uznania kieruje także do nauczycieli i rodziców naszych stypendystów”.

widowiskoUczniowie naszej szkoły 10 stycznia uczestniczyli po raz kolejny w widowisku edukacyjnym przeprowadzonym przez Stanisława Sielickiego. W tym roku nosiło ono tytuł „ Wielcy Rodacy”. Widownię zajęli uczniowie z klas 1-7 szkoły podstawowej. Po czym twórca i wykonawca w sposób wartki, pomysłowy, z olbrzymią dozą zabawy i śmiechu „porywał” dzieci na wędrówkę po krainie historii wielkich rodaków - od Chrobrego do Małysza. Wspominając o dokonaniach dla Polski przedstawił mi. nazwiska władców na naszych banknotach, wymienił olimpijczyków także Lecha Wałęsę, Karola Wojtyłę, Mikołaja Reja, Jana Matejkę, Andrzeja Wajdę, Henryka Sienkiewicza, Michała Drzymałę i Józefa Piłsudskiego.

koledyIII Lubuski Konkurs Kolęd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II odbył się dnia 10 stycznia 2019r. Patronat objął Lubuski Kurator Oświaty. Tym razem do zmagań wokalnych przystąpiło 16 wykonawców reprezentujących szkoły podstawowe z: Ciecierzyc, Gorzowa Wlkp., Lubczyna, Lubiszyna, Sulęcina i Różanek. Młodzi wykonawcy występowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII. Tego niesamowitego koncertu wysłuchali zaproszeni goście, m. in. pani Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty i pani Anna Mołodciak – Wójt Gminy Kłodawa. Jury w składzie: Aleksandra Bańkowska, Jacek Wieczorek i Jarosław Pikuła oceniło występy i ogłosiło wyniki:
Nagrodę Główną III Konkursu Kolęd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II – „Grand Prix” zdobyła Zuzanna Grzeszykowska („Pastorałka od serca do ucha”) z klasy VB ze Szkoły Podstawowej im. J. Pawła II w Różankach.

kiermaszW dniu 19 grudnia 2018r. odbył się w naszej szkole KIERMASZ ŚWIĄTECZNYCH PIERNIKÓW. Zadaniem każdej klasy było zaprezentowanie stoiska z pięknie udekorowanymi piernikami własnego wypieku. Korzenne ciasteczka, urzekając swoim aromatem i zdobieniami, cieszyły się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród uczniów i nauczycieli, ale przypadły do gustu również Pani Wójt, Annie Mołodciak, która w trakcie trwania kiermaszu odwiedziła naszą szkołę.

Podkategorie